Щорічно ця подія обʼєднує понад 950 учасників із більш як 50 країн світу: науковців, освітян, популяризаторів науки та керівників інституцій, які працюють над тим, щоб наука була доступною для широкої аудиторії.
Участь нашої команди стала можливою завдяки новому проєкту із залучення до науки у сфері математики, який реалізує «Ecsite» за підтримки американського Фонду Саймонса та у співпраці з Малою академією наук України.
Президент Малої академії наук України Станіслав Довгий сказав: «Конференція “Ecsite” — це простір для професійного діалогу, обміну досвідом та спільного пошуку рішень, які допомагають розвивати науку. Ми надзвичайно вдячні цій спільноті за відкритість і підтримку: у такий непростий для нашої країни час взаємодія має справжню силу змінювати майбутнє. Особлива подяка команді “Ecsite”, Фонду Саймонса (США) і Центру науки “Коперник”, а також усім центрам і музеям науки за підтримку і солідарність».
«Для МАН участь у конференції “Ecsite” — це можливість глибшої інтеграції сучасних підходів у нашу щоденну роботу. Досвід конференції впливає на те, як ми переосмислюємо формати залучення дітей до науки, зокрема до математики, і допомагає будувати сталі зв’язки з Європейською мережею центрів і музеїв науки», — зазначила в. о. директора МАН Олена Квачевська.
2 червня, напередодні офіційного відкриття конференції, для нашої команди «Ecsite» організувала спеціалізований воркшоп із залучення аудиторії до математики, який провели фахівці «IMAGINARY» (Німеччина) й «TRACES» (Франція). Делегація МАН також зустрілася з представницею Фонду Саймонса Елізабет Сімолке. Отримані методики та інструменти команда МАН планує адаптувати та впроваджувати в Україні — як у діяльності Малої академії наук, так і в ширшому контексті залучення до науки у країні.
«Семінар із залучення до математики був практичним: ми не просто слухали, а випробовували різні активності, наче ми самі — учасники занять. Це допомогло краще зрозуміти, як можна зацікавити людей математикою. Нам показали приклади, як працювати з різними аудиторіями, як використовувати тіло, простір і прості матеріали, щоб зробити активності цікавішими. Також був фокус на тому, як працювати в команді й обмінюватися ідеями», — поділилася враженнями Катерина Терлецька, завідувачка лабораторії математичних наук МАН.
Упродовж трьох днів конференції представники Малої академії наук активно долучалися до панельних дискусій, сесій Deep Dives і професійних семінарів. Керівниця Музею науки МАН Марія Дуброва виступила на панельній дискусії «Як залучення до науки допомагає громадам, які постраждали від війни та громадянських заворушень». Марія поділилася досвідом роботи в часи повномасштабної війни, зокрема розказала про залучення дітей до освітніх активностей в укриттях. А ще розповіла про «Мандрівний Музей науки» — проєкт МАН, що робить наукову експозицію доступною для мешканців прифронтових регіонів України.
Також у ролі спікера виступив заступник директора з розвитку центрів науки і міжнародних стратегічних проєктів Василь Дунець. Він долучився до панельної дискусії «Плюси та мінуси мереж національних наукових центрів». Учасники з Португалії, Польщі, Сербії, Австрії, Хорватії та України поділилися досвідом розвитку регіональних центрів науки: розповіли, яку роль центри відіграють у різних країнах, розказали про виклики, з якими стикаються, і про те, як їм вдається підтримувати й розширювати мережу.
«Сьогодні пріоритетним напрямом діяльності Малої академії наук України є створення необхідних умов для залучення до науки через центри науки, музеї науки та через різні освітні програми, — прокоментував Василь Дунець. — Мережа центрів науки в Україні дасть змогу вже сьогодні творити наше майбутнє та сприяти розвитку зацікавленості наукою у всіх регіонах нашої країни. Завдяки неоціненній підтримці партнерів, зокрема “Ecsite” (Європейської мережі центрів і музеїв науки), ASTC (Асоціації науково-технологічних центрів) та Фонду Саймонса, ми зможемо досягнути цієї мети».
Під час конференції Мала академія наук також представила кілька своїх освітніх ініціатив, зокрема Музей математики «Кубоїд». Відвідувачі ознайомилися з інноваційними експонатами музею та освітніми підходами, розробленими за надзвичайних обставин.
Окрім участі в офіційних заходах, українська делегація провела низку зустрічей з міжнародними партнерами, висловивши вдячність за постійну підтримку освітніх ініціатив МАН. Завдяки реалізації цього проєкту МАН мала можливість представити свою діяльність на українському стенді, який відвідали багато учасників.
Цей проєкт фінансується міжнародним Фондом Саймонса та адмініструється відділом науки, суспільства і культури Фонду Саймонса.
Останні новини МАН
14.07.2025
Українська делегація взяла участь у конференції «Ecsite-2025»14.07.2025
Українські команди взяли участь у Всесвітньому Фіналі Destination Imagination Global Finals 2025 у США14.07.2025
МАН посилює співпрацю з європейськими партнерами: візит до Брюсселя у межах проєкту «Road-STEAMer»