Учасники досліджували фізику через серію експериментів, занять та інтерактивних обговорень. На першому занятті підлітки дізналися про енергію, способи її перетворення та переглянули відео про потужний електромагніт. Далі — вивчали історію фотокамери, принцип її роботи та власноруч створили світлові картини. А після того обговорили космічні промені, їхній вплив на електроніку, переглянули відео про Сонячну систему та спостерігали за польотом Міжнародної космічної станції.
Для всіх охочих також проводили експерименти: дослідження властивостей неньютонівської рідини, створення стоячих хвиль на пружині, спостереження за взаємодією камертона з водою та конструювання незвичних літальних апаратів.
Крім того, хлопці та дівчата долучилися до серії інтерактивних занять з історії. Підлітки дослідили систему об’єднаних територіальних громад на прикладі Бучанського району й міста Бучі та долучилися до інтерактивної гри: спробували себе у ролі голови ОТГ, приймаючи рішення про життя громади. Опісля вивчали історію Закарпаття, етнічний і релігійний склад регіону, українсько-угорські зв’язки.
Також учасники мали заняття на тему історії Гетьманщини, її політичного устрою. А коли розширили свої знання про козацьку державу, взяли участь у грі, за умовами якої поділилися на чотири команди, що представляли Гетьманщину та сусідні держави. Учні укладали союзи й торгові угоди та намагалися зберігати власні території.
На останньому занятті підлітки обговорили систему законодавчої влади в Україні, ознайомилися з історією, структурою та функціями Верховної Ради України. Отримавши базові знання про роботу депутатів, вони взяли участь в інтерактивній симуляції парламентської діяльності: у ролі народних депутатів ухвалювали рішення та розглядали законопроєкти.
Крім занять, учасники щодня мали вільний час на спілкування з однолітками, настільні ігри чи плавання у басейні. Також відвідали екскурсії, зокрема замок Паланок і озеро Синевир, а ще — ходили у гори.
Під час урочистого закриття школи відбулася символічна церемонія передачі свічки вдячності. Кожен і кожна ділилися своїми найяскравішими спогадами: про заняття, екскурсії та нові знайомства.
«Підтримка захисників і їхніх родин — наш пріоритет. Мала академія наук організувала вже низку заходів для дітей військових, створюючи простір не лише для здобуття знань, а й для відпочинку, нових знайомств і корисного дозвілля», — зазначив президент МАН Станіслав Довгий.
Останні новини МАН
28.03.2025
Як Мала академія наук провела Всеукраїнську профільну школу для дітей військових30.03.2025
IV етап Всеукраїнської олімпіади з хімії: як це було29.03.2025
Фінал Всеукраїнської олімпіади з інформаційних технологій: як це було